Hitta.se

Information

  • Organisationsnummer:

    556684-3107
  • Bolagsform:

    Aktiebolag
  • Moderbolag:

    NearYou Sverige AB
  • VD:

    Carl Magnus Fridebo
  • Bolaget registrerat:

    2005-08-05
  • F-skatt:

    Registrerad
  • Moms:

    Registrerad (SE556684310701)
Okänd kreditvärdighet
Kreditbetyg från Dun & BradstreetOkänd kreditvärdighet. Ta reda på rating här.

Kontaktuppgifter

Nyckeltal

2025-12*2024-12*2023-12*
Omsättning (tkr)65 91477 003117 728
Rörelseresultat, EBIT (tkr)10-11 224-7 017
Resultat efter finansnetto (tkr)99-11 178-7 201
Årets resultat (tkr)99-2 178-322
Summa tillgångar (tkr)17 43918 46427 479
Antal anställda117152228
Gå till Dun & Bradstreets informationssida.

Hur kreditvärdigt är bolaget du tittar på?

Undvik osäkra affärer – ta reda på företagets kreditvärdighet innan du går vidare. Bara 3 % av Sveriges aktiebolag har högsta kreditvärdighet.

Få tillgång till detaljerade kreditupplysningar som visar betalningsförmåga, riskklass, betalningshistorik och mycket mer. Perfekt för dig som:

  • Ska inleda ett samarbete eller skriva avtal
  • Ska besluta om en ny eller befintlig kunds kreditvillkor
  • Vill säkerställa att leverantören är stabil
  • Vill fatta automatiserade kreditbeslut

Vad du får reda på:

  • Riskklass, kreditbetyg- och limit
  • Betalningsanmärkningar
  • Styrelse och ägarstruktur
  • Historik och finansiell utveckling

Ta en kreditupplysning på detta företag

Prova Dun & Bradstreets kreditupplysningar gratis i 30 dagar

Årsredovisningar Nearyou Borås 7h AB

Årsredovisning 2025-12
Årsredovisning 2024-12
Årsredovisning 2023-12
Årsredovisning 2022-12
Årsredovisning 2021-12
Årsredovisning 2020-12
Årsredovisning 2019-12
Årsredovisning 2018-12
Årsredovisning 2017-12
Årsredovisning 2016-12
Årsredovisning 2015-12

Bolagets redovisning

Resultaträkning (TKR)

2025-12*2024-12*2023-12*
Omsättning (tkr)65 91477 003117 728
Rörelseresultat, EBIT (tkr)10-11 224-7 017
Resultat efter finansnetto (tkr)99-11 178-7 201
Årets resultat (tkr)99-2 178-322

Balansräkning (TKR)

TILLGÅNGAR2025-12*2024-12*2023-12*
Anläggningstillgångar (tkr)161616
Omsättningstillgångar (tkr)17 42318 44827 463
Tillgångar (tkr)17 43918 46427 479
SKULDER, EGET KAPITAL OCH AVSÄTTNINGAR2025-12*2024-12*2023-12*
Eget kapital (tkr)3 5253 4261 604
Obeskattade reserver (tkr)
Avsättningar (tkr)
Långfristiga skulder (tkr)
Kortfristiga skulder (tkr)13 91415 03725 875
Skulder och eget kapital (tkr)17 43918 46427 479

Löner och utdelningar (TKR)

2025-12*2024-12*2023-12*
Löner till styrelse & VD (tkr)8772 7742 959
Varav tantiem till styrelse & VD (tkr)
Löner till övriga anställda (tkr)41 93054 17681 094
Varav resultatlön till övriga anställda (tkr)
Sociala kostnader (tkr)16 48924 45033 456
Utdelning till aktieägare (tkr)

Nyckeltal

2025-12*2024-12*2023-12*
Antal anställda117152228
Omsättning per anställd (tkr)563507516
Personalkostnader per anställd (tkr)507536515
Vinstmarginal0.0%-14.6%-6.0%
Soliditet20.2%18.6%5.8%
Kassalikviditet125.2%122.7%106.1%

Befattningshavare

Exekutiva befattningar

Styrelsemedlemmar

Tillsynsbefattningar

Firmatecknare

Firman tecknas av styrelsen.Dessutom har verkställande direktören rätt att teckna firmanbeträffande löpande förvaltningsåtgärder.

Styrelser och befattningshavare

Könsfördelning & medelålder i styrelsen

56 år

Karta

Fabriksgatan 8, 503 38 Borås

Karta och andra adresser

Fabriksgatan 8, 503 38 Borås

Söder & Co Consulting AB har verksamhet på Fabriksgatan 8, Borås. 

Söder & Co Consulting AB har 1 annan verksamhet i Sverige. Det som ligger närmast Boråskontoret är Söder & Co Consulting AB i Borås.

Svensk Näringsgrensindelning - SNI

Bolaget ska bedriva bemanningsverksamhet, personaluthyrning, rekrytering, administrativa tjänster, handel med värdepapper samt därmed förenlig verksamhet.

  • 78201 - Personaluthyrning
  • 78100 - Arbetsförmedling och rekrytering